KONUŞMACILARIMIZAlessandro POZZI
1997’den bu yana dişhekimliğini sürdüren Dr. Alessandro Pozzi, Ortodonti, Çene Cerrahisi ve Prostodonti alanlarında eğitim almıştır. İtalya Eğitim ve Araştırma Bakanlığı tarafından Ağız Diş ve Çene Bilimlerinde “full professor” olarak yetkilendirilmiştir. Hâlâ, ABD’deki Augusta Üniversitesi Goldstein Estetik ve İmplant Dişhekimliği Merkezi’nde misafir doçent olarak görev yapmaktadır. Araştırmacı ve bilim insanı olarak çalışmaları akademi alanında yaygın bir şekilde yer bulan Dr. Pozzi’nin sürdürdüğü araştırma 2013 yılında Klinik Rapor Kategorisi’nde Judson C. Hickey Bilimsel Makale Ödülü’nü almıştır. Osseointegrasyon alanındaki adanmış çalışmaları nedeniyle 2020 yılında Osseointegration Akademisi’nin prestijli bilim kurulu üyeliğine seçilmiştir. Quintessence Publisher yayınları İmplant Dişhekimliğinin Temelleri ders kitabının P.K. Moy ve John Beumer ile ortak yazarıdır. Klinik İmplant Dişhekimliği ve İlgili Araştırmalar Dergisi, Uluslararası Oral İmplantoloji Dergisi ve Estetik Restoratif Diş Hekimliği Dergisi’nin yayın kurulu üyesidir. İtalyan Estetik Dişhekimliği Akademisi (IAED)’nin aktif bir üyesidir. Dünyanın en prestijli kongre ve akademilerinde ders vermenin yanı sıra İtalya, Roma’da yer alan Oral Rehabilitasyon Merkezi’nde navigasyon destekli implant cerrahisi ve immediyat estetik üzerine uluslararası eğitim kursları vermektedir. Instagram @profpozzi and facebook @alessando.pozzi.184

Joseph KAN
Dr. Kan, Loma Linda Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi’nde Protez ve İmplant Dişhekimliği dallarında eğitim almıştır. Öğretim görevlisi olarak çalışmalarına devam eden Kan, özel kliniğinde protetik diş tedavisi ve implant cerrahisi konularında dişhekimliğini sürdürmektedir. Uluslararası Periodonti ve Restoratif Dişhekimliği Dergisi ile Avrupa Estetik Dişhekimliği Dergisi’nin yayın kurullarında yer almaktadır. Kan’ın şimdiye kadar aldığı ödüller arasında 1997’de Osseointegrasyon Akademisi’nden En İyi Araştırma Ödülü, 2003’te Protez Dişhekimliği Dergisi’nden Judson Hinckey Ödülü ve 2005’te Robert James İmplant Başarı Ödülü bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası verdiği pek çok dersin yanı sıra periodontal doku yönetimi, immediyat dental protez ve implant estetiğinde tedavi planlaması konularında referans dergiler ve ders kitaplarında yetmişin üzerinde makalesi bulunmaktadır..


Urs BRODBECK
Dr. Urs Brodbeck, rekonstrüktif dişhekimliğinde bir protez uzmanıdır ve İsviçre Rekonstrüktif Dişhekimliği Derneği üyesidir. 1983 yılında Zürih Üniversitesi Dişhekimliği Okulu’nda Dişhekimliğine Hazırlık eğitimini bitirmiş ve 1986 yılında aynı yerde Dişhekimliği eğitimini tamamlamıştır. Zürih Üniversitesi Dişhekimliği Okulu’nda Kron ve Köprü, Protez ve Diş Materyalleri Bölümü’nde Kıdemli Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır. Dr. Brodbeck 1995 yılında kurucu ortağı olduğu ‘Zahnmedizin Zurich’ grubunun direktörlüğünü yürütmektedir. Başarılı bir uluslararası konuşmacıdır ve Avrupa ve Asya Pasifik’te seramik restoratif malzemeler üzerine uzun vadeli klinik araştırmalarıyla tanınmaktadır. Konuyla ilgili saygın dergilerde yayınlanan çok sayıda makaleye imza atmıştır.